Streamovací služby v ČR – velké srovnání

Dnešní doba je plná online portálů a streamovacích služeb. Sledování filmů a seriálů online nikdy nebylo snazší a přístupnější. Většinu služeb stačí si předplatit a můžete sledovat své oblíbené programy přes prohlížeč nebo aplikaci i na několika zařízení – notebooku, telefonu, a dokonce i Smart televizích.

Každá streamovací služba má ale svá specifika a v něčem se liší od ostatních – ať už jsou to její funkce, nabídka programů nebo cena. Uvažujete o tom, předplatit si některou ze streamovacích služeb, ale nevíte, kterou si vybrat? Jak si v záplavě online portálů a platforem vybrat tu pravou? Pomůžeme vás s výběrem a projdeme ty nejrozšířenější streamovací služby v Česku a jejich hlavní charakteristiky.

Hlavní tahouni

Netflix

Netflix je velmi oblíbenou streamovací platformou. Nabízí široký výběr filmů a seriálů mnoha žánrů – romantické, fantasy, sci-fi, detektivky, drama, ale najdete tu například i výukové programy, dokumenty a další. Služba podporuje více zařízení – Netflix můžete sledovat jak v prohlížeči, tak přes aplikaci na tabletu, telefonu nebo i na vaší Smart TV. Filmy a seriály si také můžete v aplikaci stáhnout do zařízení a sledovat i off-line, pokud si je chcete vzít například na cestu kde víte, že nebudete mít připojení k internetu.

Můžete tu sledovat známé seriály jako Stranger Things, Hru na oliheň, Zaklínače, Brooklin 99 nebo Sherlocka a nespočet dalších.

Cena se pohybuje od 199 do 319 korun za měsíc. 

Drobnou nevýhodou může být fakt, že zdaleka ne všechny programy jsou tu k dispozici s českým dabingem, často se divák musí spokojit s originálním zněním a titulky.

HBO GO

HBO GO nabízí přes 800 filmů a 200 seriálů včetně speciálních programů pro děti. Na rozdíl od Netflixu si HBO GO zakládá na poskytování českého znění, je tedy vhodnou volbou pro ty, které nebaví sledovat filmy s titulky nebo mají problémy s angličtinou. Také podporuje různá zařízení a lze si ho předplatit také skrze vašeho operátora.

Na HBO GO můžete sledovat například filmy Harryho Pottera, oblíbenou Teorii velkého třesku, Sex ve městě, Matrix nebo Živí mrtví.

Cena HBO GO se pohybuje od 159 korun za měsíc.

Voyo

Na Voyo můžete mimo jiné sledovat veliké množství českých filmů a seriálů nebo dokonce i sportovní přenosy, večerníčky a mnoho dalšího. Databáze obsahuje přes 2000 filmů a seriálů a zahrnuje i přenosy z kanálů jako je například Nova sport 1 a další. Aktuálně si zde můžete užít populární seriál Ulice nebo právě probíhající show Survivor. Podporuje více zařízení a poskytuje i možnost sledování televizních programů až se sedmidenním předstihem.

Cena předplatného se pohybuje od 159 korun na měsíc.

iPrima

iPrima je archivem pořadů, které jsou vysílány na televizních kanálech Prima. Najdete tu tedy především české seriály a filmy, aktuálně například seriál Slunečná, ZOO, show Máme rádi Česko, Prostřeno, Dream Team nebo Modrý kód a mnoho dalších programů všech žánrů – romantické, krimi seriály, komedie, dokumentární, programy pro děti a další.

Na portálu iPrima je možné programy sledovat i zdarma, ale v tu chvíli musí divák strpět reklamy. Pokud si chcete připlatit za Premium bez reklam, cena se pohybuje od 89 korun za měsíc.

O2 TV

Digitální televize provozovaná firmou O2 nabízí hlavně sportovní přenosy a programy vysílané na O2 TV. Podporuje více zařízení a předplatné lze kombinovat i se službou HBO. Nabízí ale i programy pro děti a další vychytávky, jako je nahrávání programů, přetáčení dopředu i dozadu v programu nebo sledování více přenosů současně.

Cena se pohybuje od 150 korun měsíčně.

T-Mobile TV

Digitální televize T-Mobile TV nabízí až 150 různých programů. Stejně jako u O2 TV lze předplatné zkombinovat s televizí HBO. Kromě sledování živě vysílaných programů jako je ČT 1 a ČT2 (nabídka činí celých 155 programů) nabízí i vlastní filmotéku. Zajímavou funkcí je i možnost nastavení rodičovského zámku.

Předplatné lze kombinovat s internetovými a telefonními tarify, tato služba je tedy vhodná především pro stávající zákazníky operátora T-Mobile, kteří již využívají některé jejich služby. Cena se pohybuje od 399 korun za měsíc.

Disney+

Na Disney+ můžete, samozřejmě kromě všech filmů a pořadů od studia Disney, sledovat také pořady od studia Pixar, Marvel, filmy Star Wars, dokumenty od National Geographic, a mnoho dalších. Obecně tedy tato služba obsahem cílí spíše na mladší publikum, děti, případně dospívající. Službu Disney+ navíc kromě celkem běžných telefonů, počítačů a televizí můžete sledovat i na novějších konzolích PS nebo Xbox.

Cena se pohybuje přibližně od 180 korun za měsíc, při předplacení celého ročního předplatného potom vyjde výhodněji.

Méně známé online streamovací služby

iVysílání

Na portálu iVysílání můžete sledovat výhradně pořady České televize. Sledovat zde můžete jak filmy a seriály, tak dokumenty o přírodě nebo historii, zpravodajství a další kulturní programy. Můžete si stáhnou i aplikaci pro Android nebo iOS a po registraci můžete přidávat hodnocení, komentáře nebo vytvářet vlastní playlisty. Tato služba v případě sledování přes prohlížeč nevyžaduje žádné předplatné, můžete si ji tedy užít online zcela zdarma. 

Apple TV+

Apple TV+ přirozeně cílí na majitele zařízení značky Apple. Ať už chcete jejich streamovací službu sledovat na iPhonu, iPadu, Apple TV, či Mac booku, Apple TV+ je určena pro zařízení Apple s jejich operačním systémem. Při pořízení nového Apple zařízení od nich dokonce dostanete tříměsíční předplatné zdarma, můžete si tak všechny funkce vyzkoušet a v případě spokojenosti si pak předplatit další. Jinak se cena pohybuje kolem 140 korun za měsíc.

Amazon Prime Video

Oblíbené filmy a seriály můžete sledovat i na streamovací službě Amazon Prime Video. Nabízí širokou databázi titulů, funkce jako je stažení a sledování off-line, úsporu dat, a další. Nabízí také zdarma zkušební dobu, po jejímž uplynutí se můžete rozhodnout, zda si předplatné zaplatíte, nebo ne. Cena se pohybuje kolem 160 korun za měsíc.

Google Play

Filmy, a dokonce i knížky si můžete také stahovat pomocí aplikace Google Play. Že jste to nevěděli? Kromě her a aplikací nabízí tento obchod databázi filmů, které si můžete stahovat a sledovat na zařízení dle libosti. Neplatí se měsíční předplatné, místo toho máte danou částku za každý stažený titul. Filmy si také můžete místo zakoupení pouze vypůjčit. Zaplatíte o dost nižší částku, ale film vám bude k dispozici pouze po omezenou dobu.

HULU

HULU je americkým poskytovatelem filmů a seriálů online. Její předplatné, které se pohybuje v cenové relaci od 215 korun za měsíc, lze sloučit s předplatným jiných online streamovacích platforem (například Netflix, Disney+, HBO nebo Amazon Prime Video) a získat tak výhodnější cenovou nabídku.

Kuki TV

Kuki TV je internetová televize, kterou lze sledovat na všech zařízeních. Můžete na ní sledovat televizní kanály až 7 dní zpětně na mobilu, PC nebo televizi. Skrz vlastní uživatelský profil si můžete vybírat oblíbené programy a pořady. Kuki TV nabízí několik variant předplatného z nichž každá se liší počtem kanálů, který nabízí. Cena se pohybuje od 100 korun měsíčně za 48 TV kanálů do 1200 korun měsíčně za 147 TV kanálů.

Rakuten TV

Online videopůjčovna Rakuten nabízí filmy a seriály k pronájmu a nákupu. Nabízí například filmy od známých studí jako jsou Warner Bros, Disney nebo Sony Pictures. Služba Rakuten je podobná, jako Netflix – liší jen způsobem placení, neplatí se měsíční předplatné, ale podobně jako na Google Play si divák vždy platí jen danou částku za konkrétní film nebo seriál, který chce sledovat.

Starmax

Starmax je online videotéka s velikou databází filmů, a to jak zahraničních, tak zde najdete veliké množství hlavně starších českých filmů. Nabízí mnoho žánrů, mezi nimi dokonce i sekci s erotickým obsahem. Po registraci můžete filmy sledovat online, můžete si vybrat mezi možností měsíčního předplatného, které se pohybuje od 99 korun a zpřístupní vám přes 930 filmů, nebo uhrazením jednorázového poplatku za sledování jednotlivých konkrétních filmů, které si vyberete. Po zaplacení jsou filmy většinou zpřístupněny ke shlédnutí na dobu 2 dnů.

SledováníTV

Na této internetové televizi můžete také sledovat oblíbené filmy a seriály, které se aktuálně vysílají na televizních kanálech. Podobně jako její konkurence nabízí možnost sledování programů až 7 dní zpět, podporuje různá zařízení, funkci nahrávání, nebo dokonce originální znění a titulky. Cena se pohybuje od 199 do 799 korun měsíčně v závislosti na tom, jaký počet kanálů si zákazník chce předplatit.

 

Online streamovací služby se specificky zaměřeným obsahem

Dramox

Dramox je velice specifickou online streamovací službou, nenabízí totiž ke sledování filmy a seriály, ale záznamy divadelních představení. Hlavní část z předplatného (které činí cca —- za měsíc) putuje na podporu divadlům, takže sledováním můžete i podpořit samotné instituce. Tato služba tedy určitě cílí na diváky, kteří vyhledávají spíše umělecký zážitek, než populární seriály a akční filmy.

Aerovod

Jak se uvádí na jejich stránkách, „na Aerovodu můžete legálně za poplatek sledovat online filmy, které prošly testem velkého plátna tří pražských kin Aero, Světozor a Bio Oko, brněnského Univerzitního kina Scala a Bio Central v Hradci Králové.“ Nečekejte tedy snímky, na které běžně zajdete do multikina. Na této platformě najdete spíše umělecké filmy, snímky z filmových festivalů a podobně. Můžete si vybrat mezi možností předplatného, zakoupení jednotlivých filmů ke stažení nebo k přehrání online. Měsíční předplatné se pohybuje od 150 korun.

DAFILMS

DAFILMS si můžete předplatit za 135 korun měsíčně a dostanete tak přístup k široké nabídce dokumentárních filmů, na které se tento portál zaměřuje. Pokud vás tedy zajímá hlavně historie a kultura, bude to nejspíš ta pravá volba pro vás. Portál nabízí také DAFILMS Junior se vzdělávacími pořady pro děti a dospívající.

Paramount Network

Paramount Network, dříve známý jako Prima Comedy Central, je česká televizní stanice provozovaná americkou společností Viacom International Media Networks. Najdete tu širokou nabídku komediálních seriálů, show a filmů, které byly s přejmenováním kanálů rozšířeny o nabídku filmů od studia Paramount. Nejde o online streamovací platformu, ale běžný televizní kanál, ačkoli jejich programy můžete sledovat i online. 

OBBOD

Internetová televize OBBOD, jakási česká obdoba Netflixu, která lákala diváky na obsah tvořený českými seriály za měsíční předplatné, se proslavila například seriály Lajna nebo Vyšehrad. Služba byla ale bohužel v roce 2020 ukončena, protože si nezískala dost předplatitelů. 

Tak co, vybrali jste která streamovací služba pro vás bude nejvhodnější? Pokud ne, nevěště hlavu. Většina nabízí zkušební období zdarma během kterého jsou uživateli dostupné všechny prémiové funkce bez omezení, můžete si tak „otestovat“ několik služeb a jejich funkce a pak se na základě přímé zkušenosti rozhodnout, která vám vyhovovala nejvíce.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *