7 důvodů, proč používat ekologickou drogerii

V současné době je na trhu široká škála produktů péče o pleť, z nichž některé jsou syntetické a některé přírodní. A to stejné lze říct také o čistících prostředcích do domácnosti. Ačkoli všechny tyto produkty mají potenciál být prospěšné, přírodní produkty jsou obecně lepší volbou. Zajímá vás, proč tomu tak je? Hledáte nějaké důvody, proč používat ekologické čisticí prostředky či ekodrogerii? Zde je 7 z nich. 

1. Lepší složení, lepší výsledky 

Značky organické kosmetiky pečlivě vytvářejí své výrobky tak, aby obsahovaly vysokou koncentraci složek nejvyšší kvality. Tyto značky eliminují škodlivé chemické látky a vedlejší produkty a jsou vyráběny bez levných plnidel. I když běžná plnidla, jako je ropa a minerální olej, nejsou nutně škodlivá, jedná se o neaktivní složky, které nepřinášejí žádný skutečný užitek. Naopak u ekodrogerie se můžete spolehnout, že tyto prospěšné a výsledky přinášející složky najdete na začátku seznamu. Díky použití receptur s vysokou koncentrací prospěšných složek nabízejí přírodní kosmetické produkty mnohem více užitku za vaše peníze.

2. Neničí životní prostředí

Kosmetický průmysl nemá zrovna zářnou historii, pokud jde o šetrnost k životnímu prostředí. Ekodrogerie a ekologické čistící prostředky však mění pravidla hry. Přírodní a ekologické kosmetické značky přijímají opatření, která zajišťují, aby byl celý životní cyklus výrobků šetrný k životnímu prostředí a společnosti, a to od pěstování a sklizně surovin až po balení a likvidaci.

3. Jejich výroba neškodí zvířatům

Možná vás šokuje, kolik výrobců přípravků péče o pleť testuje své produkty na zvířatech. Řada velkých firem v odvětví v tom pokračuje, a to ke zjevné újmě zvířat, na kterých se testuje. Dobrou zprávou je, že výrobci ekodrogerie se testování na zvířatech vzdávají a ve skutečnosti nijak neškodí jiným živým tvorům. V tomto smyslu jsou etičtější a empatičtější než velká část konvenčních drogistických značek. 

4. Chrání naše zdraví

V současné době se kolem složek používaných v syntetických výrobcích péče o pleť vede mnoho sporů. Zatímco někteří věří, že tyto složky jsou bezpečné, jiní jsou skeptičtí a odvolávají se na skutečnost, že na nich bylo provedeno jen velmi málo nezávislých výzkumů. Při používání ekodrogerie ekologických čistících prostředků si můžete být jisti, že vaše zdraví bude díky přírodním složkám v produktech v bezpečí.

5. Složením je ekodrogerie vhodná i pro děti

V porovnání se syntetickými produkty je ekodrogerie mnohem bezpečnější a vhodnější také pro děti. Když přírodní kosmetika aplikujete na pokožku, složky v něm obsažené se pomalu dostávají do krevního oběhu odtud mají přímý vliv na mnoho tělesných procesů. Pokud jsou složky prospěšné, budou mít příznivé účinky. Pokud jsou naopak škodlivé, budou mít na tělo nepříznivé účinky. Používáním přírodního přípravku péče o pleť na rozdíl od syntetického se tedy v podstatě vyhnete všem negativním účinkům na zdraví. 

6. Recyklovatelné obaly

Mnoho výrobců ekodrogerie bere v úvahu dnešního vzdělaného spotřebitele a učí se, jak může jejich obal oslovit správného zákazníka. Mnozí lidé jsou znepokojeni současnými problémy životního prostředí a snaží se kupovat výrobky, které nepřispívají k jeho zhoršování. Což je další důvod, proč používat ekodrogerii. Značky jako je Lush pomáhají razit cestu svým konceptem bezobalových výrobků, a tak mají spotřebitelé možnost svými nákupními rozhodnutími ovlivňovat dopady kosmetických výrobků. Pro kosmetické firmy, které hledají ekologičtější materiály pro své obaly, může být řešením také třeba kukuřičný škrob. Je biologicky odbouratelný a recyklovatelný, což z něj činí udržitelnou variantu obalu.

7. Máte na výběr z velkého množství produktů

Odvětví ekodrogerie rychle roste, protože stále více lidí objevuje její výhody. To znamená, že značky mají finance a zákazníky a se svými výrobky často rádi experimentují. Způsobům, jakými lze kombinovat přírodní produkty a vytvářet tak další kosmetiku, vůně a ekologické domácí prostředky, se meze nekladou. Na druhou stranu tradiční kosmetické značky jsou značně omezeny v tom, co mohou vymyslet s použitím syntetických složek.

Nejznámější značky ekodrogerie

Současně nejznámějšími značkami ekodrogerie je například značka Lush, Econea, Weleda, Saloos či Manufaktura. A co ekologické domácí prostředky? Pokud je u vás ekologická domácnost ideální stav, tak určitě budete znát značky jako Sonnet, Ecover, Onlyecco či Ecozone.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *